Hakkımızda

Ulysse Nardin, Bovet, Corum, Graham, Parmigiani Fleurier, Buben& Zörweg gibi, alanlarında iddialı olan markaların Türkiye distribütörlüğünü yapan Şark Saatçillik, İsviçre’nin ve dünyanın prestijli saat ve saat aksesuarlarını 2000 yılından bu yana Türk saat severlerine sunmanın gurur ve mutluluğunu yaşamaktadır.

Dünyanın en iyi saat ustalarının ellerinden bizlere sunulan bu olağanüstü makineler sadece içinde bulunduğumuz anı göstermekten öte, uzak bir ülke saatini öğrenmemizi, saniyeden küçük zaman birimlerini ölçebilmemizi, gel-git olaylarını saptayabilmemizi, yönümüzü bulmamızı, astrolojik bilgileri edinmemizi tek bir kadran vasıtasıyla sağlayabilmektedir.

Şark Saatçilik, distribütörü olduğu markalar ve müşteri kitlesinin beklentilerine uygun bir biçimde kuruluşundan bu yana profesyonellikten taviz vermeyen bir yönetim anlayışı ile en üst düzeyde kaliteli hizmet vermeyi şirketin ana felsefesi olarak benimsemiştir.

Türkiye için
Üretilen Özel &
Limitli Seriler

Yenilikçi ve başarılı vizyonu ile her zaman rakiplerinden bir adım önde olan Şark Saatçilik, Türkiye için limitli ve özel olarak ürettiği saatlerle basında ve sektörde ses getiren projelere imza atmıştır. 2007 yılında Ulysse Nardin işbirliği ile Atatürk’ün yatı Savarona için özel olarak 99 adet altın ve 150 adet çelik olarak limitli üretilen saat, büyük bir ilgiyle karşılandı. 1 numaralı kasasının müzayede ile 100.000 Dolar’a satıldığı saatten elde edilen gelir Türk Eğitim Vakfı’na bağışlandı.

Ardından 2012 yılında Mavi Yolculuk’a ithafen üretilen ve Türklerin deniz tutkusuna seslenen Voyage Bleu serisi, 99 adet altın ve 150 adet çelik olmak üzere limitli üretildi. Basın toplantıları ile tanıtılan özel seri çok kısa bir süre içinde tükendi. 2014 yılında yeni Voyage Bleu serisinin üretilmesi bu koleksiyonun oldukça yoğun bir ilgiyle karşılaştığına dikkat çekmektedir.

Graham tarafından II. Dünya Savaşı’nın kaderini değiştiren Normandiya Overload operasyonunun 60.yılı anısına üretilen “Chronofighter Overload, Şark Saatçilik’in girişimiyle Türk pilotlarının anısına yeniden tasarlandı. 100 adet üretilen “The Spitfire” modelinde, Türkiye haritası ve Türk Hava Kuvvetleri’nin arması bulunurken, bu seri Koç Müzesi Uçak Bölümü Lemgerhane’de yapılan özel bir tanıtım kokteyli ile tanıtılmıştır. Özel serinin 1 numaralı kasası olan saati Türk Hava Kuvvetleri’ne bağışlanmıştır.

Yine Türkiye için özel olarak ay yıldız ve Türkiye haritası ile yeniden tasarlanan Corum Admiral’s Cup Challenge 44, oniki köşeli kasası ile mükemmel bir birlikteliği sergiledi.

İstanbul Boğaz’ında her yıl dünyanın dört bir yanından gelen yelkencilerin heyecanla yarıştığı Bosphorus Cup yarışları için özel ve limitli üretilen Bosphorus Cup serisi ise Corum’un Türkiye için ürettiği özel modeller arasında yer almaktadır.. Bosphorus Cup logosu ile tasarlanan saat, Corum’un ayrıcalıklı koleksiyonlarından birisidir.