Teknik Servis

Mekanik saatlerin sağlıklı çalışabilmeleri ve uzun ömürlü olmaları için düzenli olarak yetkili bir serviste bakımlarının yapılması gerekmektedir. Bu tür saatler çok hassas mekanizmalardan oluştuklarından, komplike ayarlar ve tamirler için saatleriniz mutlaka yetkili servislerde işlem görmelidir. Ağır darbelere ve yüksek ısı değişikliklerine maruz kalmış saatler için bu özellikle gereklidir.

Satış sonrası hizmetin kalitesi çok önemlidir. Teknik servise getirilen her saat kalite kontrole tabi tutulur ve çalışması yeni üretilen bir saat titizliğinde incelenir.

Kol saatiniz, üretimin tüm aşamalarında detaylı olarak test edilmiştir. Saatin kötü kullanımından dolayı meydana gelebilecek arızaları önlemek için kullanma kılavuzunu dikkatlice okumanızı öneririz. Dakiklik ve ortalama günlük rezerv güç, saati kullanan kişinin aktivitelerine göre değişir. Manyetik alanlar (bilgisayarlar, cep telefonları vb.) saatin çalışmasını etkileyebilir. Şiddetli çarpma ve darbeler – tenis ve golf oyunlarında sıkça karşılaşılan – bazı parçaları gevşeteceğinden, bu gibi sarsıntılardan kaçınmanız gerekmektedir. Mekanik saatler 100’ün üzerinde parçadan oluşan minyatür makineler olduklarından, dakiklikleri quartz saatler kadar kesin olmamaktadır. 24 saat içerisindeki 6-12 saniyelik sapmalar normal sayılmaktadır.

Garanti kartı üzerinde doğru seri ve referans numaralarının, satın alış tarihinin, bayi kaşe ve imzasının bulunması durumunda saatiniz üretimden kaynaklanan hatalara karşı 2 yıl garantilidir.