Dünyada komplike ve mekanik saat denildiğinde ilk akla gelen isimlerden biri olan Ulysse Nardin, çok özel koleksiyonerler tarafından tercih edilen bir markadır.Denizcilik ile ilgili saatlerin öncüsü olan Ulysse Nardin’in 2007 yılında Türkiye için özel olarak ürettiği “Savarona” modelinden sonra, Mavi Yolculuk’tan esinlenilerek hazırlanan “Voyage Bleu” modeli ile Türk saatseverlerin gözdesi olmuştur. 2014 yılında Türkiye’de ilk defa Nişantaşı, Abdi İpekçi Caddesi, Altın Sokak’ta “monobrand” butiğini açan Ulysse Nardin, sadece butiklere özel ve limitli ürettiği serileriyle müşterilerine VIP bir hizmet sunmaktadır.

1846 yılında kurulan Ulysse Nardin, 18’i altın madalya olmak üzere toplam 4300’den fazla ödül almış ve perpetual (sonsuz) takvimli mekanizmaları ile dünyanın en hassas saatlerini üretmektedir. Kendini sürekli yenileme felsefesi ile Ulysse Nardin geleneği, ince ustalık ve teknolojiyi birleştirerek başarıyla devam etmektedir. İnsanoğlunun gözlemleyebildiği tüm astrolojik olayların toplandığı ve üç saatten oluşan “Trilogy Set” koleksiyonu ile Ulysse Nardin adı, Guinness Rekorlar Kitabı’na yazılmıştır.

Cosc sertifikalı Maxi Marine Chronometer; hem dalgıç saati, hem de kronograf özellikli Maxi Marine Diver Chronograph; Dual Time özelliği ile farklı bir şehrin yerel saatini gösteren patentli mekanizmasıyla Executive Dual Time; ileri ve geri tek bir tepenin hareketi ile kolayca ayarlanabilen patentli Perpetual mekanizmalı GMT Perpetual El Toro; Ay’ın konumları ile Ay ve Güneş’in yarattığı yerçekimi ve gel-git olaylarını gösteren Moonstruck; saat ve dakikayı, çalan gongları ile bildiren Forgerons Minute Repeater; tasarımı yedi yıl süren ve bu eşsiz tasarımı ile 4 ödül alan transparan kadran içerisinde izlenebilen mekanizması ile iki köprünün dönerek akrep ve yelkovan görevi gördüğü Freak modeli; kadranında bulunan figürün saat başlarında çana vurması ile saati kullanıcıya duyurma özelliğine sahip olan Hourstriker ve gerçek Flying Tourbillon mekanizması ile 360 derece sürekli dönen Royal Blue Tourbillon Ulysse Nardin’in en önemli modellerindendir. Her yıl düzenlenen Yenilik Ödülü Yarışması’nda Ulysse Nardin, 2000 yılında GMT Perpetual, 2002 yılında Freak, 2003 yılında Genghis Khan ile aldığı ödüllere 2004 yılında çok fonksiyonlu buluşu “Sonata” ile kazandığı ödülü de ekleyerek saat dünyasındaki başarısını pekiştirmiştir. Firma, tam 166 yıldır ürettiği patentli komplike mekanik saatleri ile saat koleksiyoncularının gözdesi olmuş ve gelecekte de bu başarıları devam ettirmeyi kendine görev edinmiştir.

https://www.ulysse-nardin.com/